بیمه ها خود را با شرایط نو، تنظیم نمایند

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، خاندوزی گفت: انتظار این است که بیمه ها خود را با شرایط نو، تنظیم و به سمتی حرکت نمایند که بتوانند نسبت به صدور آنلاین بیمه نامه، پرداخت خسارت و ... اقدام نمایند.

بیمه ها خود را با شرایط نو، تنظیم نمایند

به گزارش گروه مالی وبلاگ ارم گفتگو، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در ملاقات با مدیران صنعت بیمه کشور بعضی خدمات بیمه ای از جمله بیمه های زندگی، اعتباری برای پوشش ریسک، فروش قسطی بیمه نامه و ... را نوآوری های مالی بسیار مفید و یاری نماینده به بخش فراوری و صنعت کشور خواند که البته در مقایسه با خدمات بیمه ای در سایر کشور ها هنوز از تنوع کمتری برخوردار هستند.

وزیر اقتصاد توسعه بیمه گری مبتنی بر ریسک را یکی از نکات مهم مدنظر وزارت اقتصاد بیان کرد و گفت: از حرکت در این جهت، گریزی نیست و باید از شیوه های مبتنی بر تخفیف و نرخ شکنی در رقابت های بیمه ای فاصله بگیریم.

خاندوزی تحول دیجیتال در صنعت بیمه را به عنوان یکی دیگر از ملزومات این صنعت عنوان و تأکید کرد: انتظار این است که بیمه ها خود را با شرایط نو، تنظیم و به سمتی حرکت نمایند که بتوانند نسبت به صدور آنلاین بیمه نامه، پرداخت خسارت و ... اقدام نمایند.

وزیر اقتصاد پیگیری ارتباطات الکترونیک سامانه های بیمه را هدفی مهم ارزیابی کرد و اضافه نمود: گروه هایی در داخل صنعت بیمه، در مقابل این موضوع مقاومت می نمایند، چون مخالف منافع آن ها است. اما من و شما به عنوان امین مردم برای ارتقای صنعت بیمه؛ موظف به پیگیری این موضوع و رویارویی با مقاومت های این چنینی هستیم.

وزیر امور مالی و دارایی بعلاوه اوراق بهادار سازی ریسک های بیمه را یکی دیگر از انتظارات خود از صنعت بیمه کشور بیان کرد و گفت: این موضوع بسیار مهم می تواند در شرایطی که فراگیری بازار سرمایه در کشور به یک جمعیت 50 میلیون نفری رسیده، بسیار اثرگذار باشد.

خاندوزی ابزار های شریعت را از دیگر انتظارات خود از صنعت بیمه بیان کرد و گفت: ما از خیلی کشور های همتراز خود در این شاخص عقب تر هستیم و در موضوع ابزار های مبتنی بر شریعت اصلا در این حوزه وضع مطلوبی نداریم.

وزیر اقتصاد در انتها تأکید کرد: خطاب این سرفصل ها و انتظارات، هم خود شرکت های بیمه ای هستند و هم بیمه مرکزی که با قاعده گذاری های خود، باید شرکت های بیمه ای را به این سمت راهنمایی نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بیمه ها خود را با شرایط نو، تنظیم نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمه ها خود را با شرایط نو، تنظیم نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید