تبریز در بحث شهر هوشمند، فعال تر ظاهر گردد، افتتاح ابرکامپیوتر سیمرغ تا سرانجام سال

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، خبرنگاران/آذربایجان شرقی معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که شهر تبریز این همه زیبایی های خیره کننده دارد، ولی در بحث شهر هوشمند احتیاج دارد تا مقداری فعال تر ظاهر گردد، گفت: برای اینکه شهر هوشمند در تبریز شکل بگیرد، شهرداری باید پای کار بیاید، اگر هم پای کار آمده، آنگونه که انتظار می رود بروز و نمودش را احساس نمی کنیم.

تبریز در بحث شهر هوشمند، فعال تر ظاهر گردد، افتتاح ابرکامپیوتر سیمرغ تا سرانجام سال

ستار هاشمی روز یکشنبه در جلسه آنالیز شرایط نوآوری و فناوری آذربایجان شرقی در بخش آی سی تی که با حضور متخصصان و فعالان امر در تبریز برگزار گردید، اظهار کرد: با تحقق شهر هوشمند، کسب و کارهای جدی نیز شکل گرفته و می تواند به اقتصاد منطقه یاری کند.

وی با اشاره به بازدید خود از کارخانه فراوری تبلت و موبایل در مراغه نیز اظهار کرد: باید از ظرفیت ایجاد شده در استان استفاده حداکثری را نموده و ظرفیت بالقوه مجموعه فراوریی را بالفعل کنیم، چراکه ظرفیت بسیار ارزشمندی برای استان است.

به گزارش وبلاگ ارم گفتگو، هاشمی در ادامه با اشاره به وجود بعضی ساختمان ها و فضای کاربری بلااستفاده ، بیان نمود: ممکن است چنین فضاهایی در حوزه های مختلف فرابخشی در استان وجود داشته باشد و طبیعتا مدیریت ارشد استان می تواند نقش کلیدی در این رابطه ایفا نموده و بخشی از مسائل در حوزه فضای کاربری را حل نماید.

وی با تاکید بر این که آذربایجان شرقی، ظرفیت ها و پتانسیل های صنعتی بی بدیلی دارد و این ظرفیت کاملا مشهود است، اما باید توجه کرد که چقدر توانستیم از ظرفیت هوشمندسازی در صنایع استان استفاده کنیم؟ گفت: به عنوان مثال، مطالعات جهانی نشان می دهد که اگر از ظرفیت هوشمندسازی در معادن استفاده گردد، می توان میزان بهره وری عوامل فراوری را بین 30 تا 40 درصد ارتقا داد.

وی در بخش دیگری از سخنانش در حوزه فرایند آموزش مجازی، اظهار کرد: طبق پیش بینی ها، حداقل 30 درصد از ترافیک آموزش مجازی، بعد از کرونا نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت، چراکه افراد با این ظرفیت و مزایای آن آشنا شده اند، بنابراین بعد از کرونا نیز بخشی از این ترافیک مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات در ادامه سخنانش با اشاره به اهمیت بالای دسترسی به سیستم های با توان پردازشی بالا در پیشرفت کشور، اضافه نمود: در این راستا یک بستر پردازشی تحت عنوان ابرکامپیوتر سیمرغ را در دستور کار داریم و اگر بتوانیم تسهیلاتش را تامین کنیم، تا انتها سال، گام اول آن به بهره برداری می رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تبریز در بحث شهر هوشمند، فعال تر ظاهر گردد، افتتاح ابرکامپیوتر سیمرغ تا سرانجام سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبریز در بحث شهر هوشمند، فعال تر ظاهر گردد، افتتاح ابرکامپیوتر سیمرغ تا سرانجام سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید